Zabiegi

Laserowa korekcja wzroku

Zabieg polega na precyzyjnym wymodelowaniu kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz.

Soczewkowa korekcja wad wzroku

Korekcja wad wzroku metodami laserowymi z wielu przyczyn może być niemożliwa. W takich przypadkach alternatywą stają się tzw. soczewki fakijne zdolne korygować praktycznie każdą wadę.

Operacje przeciwjaskrowe

Leczenie chirurgiczne jaskry wskazane jest w przypadku braku skuteczności leczenia farmakologicznego.

Iniekcje doszklistkowe w AMD

Leczenie iniekcjami bezpośrednio do gałki ocznej są jedyną obecnie znaną skuteczną metodą leczenia AMD, stosujemy w tym celu preparaty najnowszej generacji.

Witrektomia

Chirurgia witreoretinalna pozwala na operowanie tylnego odcinka oka, czyli schorzeń takich jak odwarstwienie siatkówki lub jej zwyrodnienia.

Operacje zeza

Operacje zeza u dzieci i dorosłych wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych.

Chirurgia powiek

Wykonujemy operacje powiek korygujące nieprawidłowe położenie powiek oraz zabiegi plastyczne powiek w celu poprawy ich funkcji lub wyglądu. Usuwamy również guzki zapalne i nowotworowe

Operacje zaćmy

Fakoemulsyfikacja zaćmy jest aktualnie najdoskonalszą, rozpowszechnioną na całym świecie metodą usuwania zaćmy. Wszczepiamy również soczewki wieloogniskowe, które umożliwiają całkowitą rezygnację z okularów.

Zaćma jest to chorobą polegającą na mętnieniu soczewki oka. Najczęściej występuje jako zaćma starcza, jednak wiek w jakim występuje stale ulega obniżaniu, na co niewątpliwie mają wpływ niekorzystne warunki środowiska, jak choćby jego wzrastająca chemizacja. Obecnie nie jest niczym niezwykłym zaćma u osób 40-50 letnich. W wyniku zaćmy następuje pogarszanie ostrości widzenia, co powoduje pogarszanie jakości życia i możliwości pracy zawodowej. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest leczenie operacyjne. Należy je podjąć możliwie najwcześniej, aby nie dopuszczać do zbyt głębokiej utraty widzenia.
Fakoemulsyfikacja zaćmy jest aktualnie najdoskonalszą, rozpowszechnioną na całym świecie metodą usuwania zaćmy. Polega ona rozbiciu zmętniałej soczewki impulsami ultradźwiękowymi z równoczesnym jej usunięciem. W miejsce po usuniętej, zmętniałej soczewce wszczepiamy soczewkę sztuczną.
Cięcie do operacji ma tylko niecałe 3 mm i wprowadzana jest przez nie do oka soczewka zwijalna (elastyczna). Ze względu na małe rozmiary rany szycie nie jest konieczne. Metoda ta pozwala na bardzo szybkie gojenie, a prawidłowe widzenie po tego typu operacji powraca najczęściej już po kilku dniach.

Rodzaje soczewek wszczepialnych

czytaj więcej

WAŻNE ZAGADNIENIA