Zabiegi

Laserowa korekcja wzroku

Zabieg polega na precyzyjnym wymodelowaniu kształtu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były skupiane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz.

Operacje zaćmy

Fakoemulsyfikacja zaćmy jest aktualnie najdoskonalszą, rozpowszechnioną na całym świecie metodą usuwania zaćmy. Wszczepiamy również soczewki wieloogniskowe, które umożliwiają całkowitą rezygnację z okularów.

Operacje przeciwjaskrowe

Leczenie chirurgiczne jaskry wskazane jest w przypadku braku skuteczności leczenia farmakologicznego.

Iniekcje doszklistkowe w AMD

Leczenie iniekcjami bezpośrednio do gałki ocznej są jedyną obecnie znaną skuteczną metodą leczenia AMD, stosujemy w tym celu preparaty najnowszej generacji.

Operacje zeza

Operacje zeza u dzieci i dorosłych wykonujemy w warunkach ambulatoryjnych.

Soczewkowa korekcja wad wzroku

Korekcja wad wzroku metodami laserowymi z wielu przyczyn może być niemożliwa. W takich przypadkach alternatywą stają się tzw. soczewki fakijne zdolne korygować praktycznie każdą wadę.

Witrektomia

Chirurgia witreoretinalna pozwala na operowanie tylnego odcinka oka, czyli schorzeń takich jak odwarstwienie siatkówki lub jej zwyrodnienia.

Rodzaje soczewek wszczepialnych

Przed przeprowadzeniem zabiegu usunięcia zaćmy, macie Państwo możliwość podjęcia decyzji o tym, jak chcecie widzieć po operacji. Dzięki trafnemu wyborowi soczewki, uzyskacie Państwo widzieć tak, jak nigdy wcześniej – nawet przed wystąpieniem zaćmy. Oceniając swoje przyzwyczajenia wzrokowe, zobowiązania zawodowe, tryb życia oraz oczekiwania, co do stopnia ochrony oka i jakości widzenia, możecie raz na całe życie zyskać ostrość wzroku, która będzie dopasowana ściśle do Waszych indywidualnych potrzeb!

Soczewki, na których pracujemy w naszej klinice, różnią się między sobą, gwarantując zróżnicowaną ochronę oka, jakość widzenia, bezpieczeństwo oraz niezależność od konieczności używania dodatkowych okularów. Nasi specjaliści pozwolą Ci wybrać rodzaj najlepszy dla Ciebie!

Soczewki implantowane w MEDILENS można podzielić ze względu na jakość użytego do ich produkcji materiału, co ma wpływ zarówno na jakość widzenia, jak i na bezpieczeństwo śród- i pooperacyjne. Ponadto zróżnicowane są konstrukcją optyki, która jest odpowiedzialna za zapewnienie stabilnego, ostrego obrazu na różnych dystansach spojrzenia. Kolejna różnica pomiędzy soczewkami, wynika z rodzaju zastosowanych do ich budowy filtrów, których działanie jest dwukierunkowe. Z jednej strony stanowią ochronę wnętrza oka przed promieniowaniem ultrafioletowym i szkodliwym spektrum widma światła widzialnego, z drugiej – ich zadaniem jest podniesienie kontrastu widzenia oraz zwiększenie zdolności rozróżniania barw, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia. Ponadto soczewki, do których Państwo macie dostęp w naszej klinice, podzielić można w zależności od ilości ognisk obrazowych, a więc od odległości, na których będziecie Państwo widzieli perfekcyjnie, bez użycia jakichkolwiek dodatkowych okularów, czy innych pomocy wzrokowych. Przeprowadzając zabieg w naszej klinice, możecie Państwo zadecydować, co, jak, z jakiej odległości będziecie widzieć po operacji. Decydując się na produkt z którejś z grup: MONO, BIFO, TRIFO, podejmujecie jednocześnie decyzję o tym, czy chcecie w przyszłości używać okularów, a jeśli tak – to do jakich szczególnych czynności życia codzienności.

Wszystkie soczewki typu MONO zapewnią perfekcyjne widzenia przy codziennym poruszaniu się. Ostry obraz oglądanej telewizji, jezdni podczas prowadzenia samochodu, każdego przedmiotu znajdującego się w odległości większej niż 3-5 metrów (w zależności od różnic anatomicznych budowy oka) - to jakość widzenia gwarantowany przez soczewki tego typu. Dla pełnego komfortu pracy na odległościach bliskich (czytanie książek, majsterkowanie, rozwiązanie krzyżówek), jak i pośrednich (praca przy komputerze, gotowanie) wymagane są dodatkowe okulary. Soczewki typu BIFO dają dobrą ostrość wzroku dali, tak jak ma to miejsce w typie MONO, jednak dodatkowo umożliwiają pacjentowi ostre widzenie odległości bliskich (33-50cm). Sytuacje takie, jak konieczność zapoznania się i podpisania ważnego dokumentu w urzędzie, przeczytanie drobnego druku na opakowaniu leku, znalezienie odpowiednich monet przy dokonywaniu płatności, nie będą wymagały już użycia dodatkowych okularów, tzw. do czytania. Soczewki TRIFO to najbardziej zaawansowany technologicznie produkt, który najlepiej wspiera anatomiczne niedomagania oka. Nie tylko zapewnia ostre widzenie na dużych dystansach i z bliska, ale – poprzez zastosowanie konstrukcji optyki zwiększającej głębię ostrości – pozwala na płynne widzenie również w obszarach pośrednich. Polecany aktywnym osobom, które całkowicie chcą pozbyć się koniczności noszenia okularów (za wyłączeniem pracy wzrokowej w ekstremalnych, nietypowych warunkach).

Wymienione różnice techniczne pomiędzy soczewkami, dzielą ją na grupę produktów EKONOMICZNYCH, STANDARDOWYCH, EKSTRA, PREMIUM i SPECJALNYCH. Poniżej prezentujemy Państwu parametry poszczególnych linii soczewek z jednoczesnym wskazaniem, jakie korzyści odnosicie Państwo z ich wyboru. Jednocześnie pragniemy poinformować, że ostatecznego wyboru soczewki dla Państwa indywidualnego przypadku medycznego, dokonuje lekarz kwalifikujący do zabiegu chirurgicznego, biorąc pod uwagę nie tylko Państwa wymagania i oczekiwania, ale – przede wszystkich – stan medyczny Państwa narządu wzroku i jego cechy anatomiczne mające wpływ na ostateczny efekt przeprowadzonego zabiegu. Często bowiem najbardziej zaawansowany produkt – mimo najwyższej ceny – nie okazuje się najlepszym dla pacjenta. Dlatego ufając profesjonalizmowi naszej kadry lekarskiej podzielcie się Państwo z nami swoją wizją tego, jak chcielibyście widzieć po zabiegu, a my – w oparciu o przeprowadzone specjalistyczne badania – zaproponujemy Państwu rozwiązania najlepsze dla Państwa.
LINIA PRODUKTÓW:
EKONOMICZNA
Podstawowy typ soczewki mający zastosowanie także w zabiegach
refundowanych przez NFZ. Polecana osobom z zaawansowaną zaćmą
o niewielkich wymaganiach wzrokowych.

Materiał: akryl hydrofilny - stosowany jest od wielu lat w okulistyce zapewniający niezaburzony przepływ światła do oka w warunkach dobrego oświetlenia
Budowa optyki: sferyczna – wrażliwa na zmiany natężenia światła (w warunkach słabego oświetlenia obserwuje się pogorszenie ostrości widzenia)
Filtr: odcięcie promieniowania ultrafioletowego (UV) 390nm
Ochrona oka: zastosowanie ostrej krawędzi na pełnym obwodzie soczewki – zapobieganie migracji komórek wzdłuż powierzchni soczewki skutkujących powstawaniem zmętnień i zaburzeń ostrości wzroku w okresie pooperacyjnym
Bezpieczeństwo: materiał w pełni biokompatybilny z tkankami oka – nie obserwowano reakcji zapalnych

STANDARD
Zmodyfikowany rodzaj soczewki podstawowej o poprawionych
właściwościach optycznych, co jest szczególnie odczuwalne
przy obserwacji dużych dystansów. Polecana osobom z zaawansowaną zaćmą,
które oczekują stabilnego widzenia, niezależnego od zmian natężenia oświetlenia.

Materiał: akryl hydrofilny - stosowany jest od wielu lat w okulistyce zapewniający niezaburzony przepływ światła do oka
Budowa optyki: asferyczna: niewrażliwa na zmiany natężenia światła, zapewnia ostrzejsze widzenie niż ma to miejsce w przypadku konstrukcji podstawowej
Filtr: odcięcie promieniowania ultrafioletowego (UV) 380nm
Ochrona oka: zastosowanie ostrej krawędzi na pełnym obwodzie soczewki – zapobieganie migracji komórek wzdłuż powierzchni soczewki skutkujących powstawaniem zmętnień i zaburzeń ostrości wzroku w okresie pooperacyjnym
Bezpieczeństwo: materiał w pełni biokompatybilny z tkankami oka – brak reakcji zapalnej

EKSTRA
Soczewka zbudowana z akrylu hybrydowego o wybitnych parametrach
optycznych, zapewniających całkowite uniezależnienie jakości widzenia
od warunków oświetleniowych. Zmodyfikowany profil asferycznej optyki
gwarantuje perfekcyjną ostrość wzroku na ekstremalnie dużych dystansach. Hydrofobowa powierzchnia wraz z zastosowaniem ostrej krawędzi o zmodyfikowanym kształcie zapewnia maksymalną ochronę przed ryzykiem wystąpienia zmętnień pooperacyjnych (tzw. „zaćmy wtórnej”). Linia soczewek EKSTRA jest polecana osobom z zaćmą, które nie tylko chcą odzyskać utraconą – wskutek rozwoju choroby – jakość widzenia, ale uzyskać ostrość wzroku charakterystyczną dla zdrowego oka młodej osoby. Wysoka wrażliwość na kontrast widzenia i niezależność od natężenia światła powodują, że po soczewki tego typu powinny sięgnąć osoby aktywne, spędzające dużo czasu za kierownicą pojazdów mechanicznych, pracujące zawodowo, oczekujące otrzymania produktu, który zapewni im dożywotnio najwyższą jakość widzenia.

Materiał: akryl hybrydowy - połączenie akrylu hydrofilnego dla zapewnienia najwyższej jakości widzenia i akrylu hydrofobowego dla zagwarantowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa śród- i pooperacyjnego.
Budowa optyki: asferyczna o zmodyfikowanym profilu – całkowicie uniewrażliwienie na zmiany natężenia światła, zapewnienie wybitnej ostrości widzenia dzięki korekcji anatomicznych niedoskonałości rogówki zapewnienie wybitną ostrość widzenia, gwarancja idealnej, niezaburzonej transmisji promieni świetlnych i zdolności rozróżniania barw – również w warunkach widzenia zmierzchowego wskutek zastosowania kształtu optyki i zastosowaniu materiał przezierny o najwyższych parametrach transmisyjności
Filtr: odcięcie promieniowania ultrafioletowego (UV) 380nm
Ochrona oka: zastosowanie nowego profilu ostrej krawędzi na pełnym obwodzie soczewki w połączeniu z wysoką zdolnością adhezji implantu do torebki soczewkowej, zapobiega powstawaniu zmętnień i zaburzeń ostrości widzenia w okresie pooperacyjnym wskutek ograniczenia migracji komórek nabłonka wzdłuż soczewki na jej tylną powierzchnię
Bezpieczeństwo: materiał w pełni biokompatybilny z tkankami oka – brak reakcji zapalnej, hydrofobowa powierzchnia zapobiega przyleganiu do jej powierzchni komórek opływających soczewkę, zaawansowany materiał wpływa na łatwość przeprowadzenia zabiegu – skrócenie czasu zabiegu, zmniejszenie ryzyka śródoperacyjnego oraz skrócenie okresu rekonwalescencji i powrotu pacjenta do pełnej ostrości widzenia.

PREMIUM
Soczewka zbudowana z akrylu hybrydowego o wybitnych parametrach
optycznych, zapewniających całkowite uniezależnienie jakości widzenia
od warunków oświetleniowych. Zmodyfikowany profil asferycznej optyki
gwarantuje perfekcyjną ostrość wzroku na ekstremalnie dużych dystansach. Hydrofobowa powierzchnia wraz z zastosowaniem ostrej krawędzi o zmodyfikowanym kształcie zapewnia maksymalną ochronę przed ryzykiem wystąpienia zmętnień pooperacyjnych (tzw. „zaćmy wtórnej”). Linia soczewek PREMIUM jest polecana osobom z zaćmą, które nie tylko chcą odzyskać utraconą – wskutek rozwoju choroby – jakość widzenia, ale uzyskać ostrość wzroku charakterystyczną dla zdrowego oka młodej osoby. Ponadto zastosowanie filtra żółtego o niskiej koncentracji barwnika ma za zadanie chronić oko przed wystąpieniem zmian degeneracyjnych siatkówki poprzez zatrzymanie szkodliwego promieniowania. Filtr ten działa również korzystnie na jakość widzenia w warunkach widzenia nocnego – wzmacnia zdolność widzenia kontrastowego oraz rozróżniania barw. Wysoka wrażliwość na kontrast widzenia i niezależność od natężenia światła powodują, że po soczewki tego typu powinny sięgnąć osoby aktywne, spędzające dużo czasu za kierownicą pojazdów mechanicznych, pracujące zawodowo, oczekujące otrzymania produktu, który zapewni im dożywotnio najwyższą jakość widzenia. Zastosowanie żółtego filtra ochronnego klasyfikuje tę soczewkę, jako produkt dedykowany osobom spędzającym dużo czasu przy monitorach ekranowych - zarówno zawodowo – przy stanowiskach komputerowych oraz prywatnie – przy długotrwałym oglądaniu telewizji. Powinny zainteresować się tą soczewką także osoby, które są zobowiązane do odbywania długich podróży samochodowych, zmuszone do wytężania wzroku na ekstremalnie długich dystansach spojrzenia.

Materiał: akryl hybrydowy - połączenie akrylu hydrofilnego dla zapewnienia najwyższej jakości widzenia i akrylu hydrofobowego dla zagwarantowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa śród- i pooperacyjnego. Dodatkowo zastosowanie barwnika w koncentracji 0,02% - hydroksykinureiny – ma wpływ na podniesienie jakości widzenia w nocnych warunkach oświetlenia oraz odcina dopływ szkodliwego promieniowania do wnętrza oka.
Budowa optyki: asferyczna o zmodyfikowanym profilu – całkowicie uniewrażliwienie na zmiany natężenia światła, zapewnienie wybitnej ostrości widzenia dzięki korekcji anatomicznych niedoskonałości rogówki zapewnienie wybitną ostrość widzenia, gwarancja idealnej, niezaburzonej transmisji promieni świetlnych i zdolności rozróżniania barw – również w warunkach widzenia zmierzchowego wskutek zastosowania kształtu optyki i zastosowaniu materiał przezierny o najwyższych parametrach transmisyjności.
Filtr: odcięcie promieniowania ultrafioletowego (UV; do 380nm) oraz dodatkowy filtr żółty odcinający szkodliwe widmo światła widzialnego (do 440nm).
Ochrona oka: zastosowanie nowego profilu ostrej krawędzi na pełnym obwodzie soczewki w połączeniu z wysoką zdolnością adhezji implantu do torebki soczewkowej, zapobiega powstawaniu zmętnień i zaburzeń ostrości widzenia w okresie pooperacyjnym wskutek ograniczenia migracji komórek nabłonka wzdłuż soczewki na jej tylną powierzchnię.
Bezpieczeństwo: materiał w pełni biokompatybilny z tkankami oka – brak reakcji zapalnej, hydrofobowa powierzchnia zapobiega przyleganiu do jej powierzchni komórek opływających soczewkę, zaawansowany materiał wpływa na łatwość przeprowadzenia zabiegu – skrócenie czasu zabiegu, zmniejszenie ryzyka śródoperacyjnego oraz skrócenie okresu rekonwalescencji i powrotu pacjenta do pełnej ostrości widzenia.

SPECJALNA

Soczewka zbudowana z akrylu hydrofobowego, w którego strukturze
zastosowano filtr barwny o wysokiej koncentracji. Profil asferycznej
optyki zapewnia niezależność jakość widzenia od natężenia światła.
Hydrofobowa powierzchnia wraz z ostrą krawędzią na całości obwodu części optycznej, zapewnia dobrą ochronę przed ryzykiem wystąpienia zmętnień pooperacyjnych (tzw. „zaćmy wtórnej”). Soczewek SPECJALNA jest polecana osobom, u których zaćmie towarzyszy AMD, a ostrość wzroku jest trwale osłabiona. Zastosowanie silnego filtra żółtego ma za zadanie chronić oko przed dynamicznym postępowaniem zmian degeneracyjnych siatkówki poprzez zatrzymanie szkodliwego promieniowania. Soczewka ta – z racji siły filtracji i obniżonej transmisji światła widzialnego – nie jest polecana osobom szukającej perfekcyjnego widzenia na dużych dystansach. Priorytetem jej zastosowania – w oparciu o specjalistyczną diagnostykę i wywiad medyczny – jest ochrony wnętrza gałki ocznej.

UWAGA: z racji wysokiej koncentracji zastosowanego barwnika tę soczewkę stosuje się zawsze parami, tj. niewskazane jest jej użycie w jednym oku, podczas gdy w drugim byłaby już soczewka innego rodzaju. Silne zabarwienie może powodować zaburzenie zdolności rozróżniania barw, dlatego soczewka ta nie jest polecana osobom czynnym zawodowo, którzy zajmują się, m.in. grafiką komputerową, fotografią, czy plastyką.

Materiał: akryl hydrofobowy – zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa śród- i pooperacyjnego. Dodatkowo zastosowanie barwnika w wysokiej koncentracji ma za zadanie ograniczenie dopływu do oka szkodliwego promieniowania.
Budowa optyki: asferyczna – uniewrażliwienie na zmiany natężenia światła
Filtr: odcięcie promieniowania ultrafioletowego (UV; do 380nm) oraz dodatkowy silny filtr żółty odcinający szkodliwe widmo światła widzialnego (do ???nm).
Ochrona oka: zastosowanie ostrej krawędzi na pełnym obwodzie soczewki w połączeniu z wysoką zdolnością adhezji implantu do torebki soczewkowej, zapobiega powstawaniu zmętnień i zaburzeń ostrości widzenia w okresie pooperacyjnym wskutek ograniczenia migracji komórek nabłonka wzdłuż soczewki na jej tylną powierzchnię.
Bezpieczeństwo: materiał w pełni biokompatybilny z tkankami oka – brak reakcji zapalnej, hydrofobowa powierzchnia zapobiega przyleganiu do jej powierzchni komórek opływających soczewkę, zaawansowany materiał wpływa na łatwość przeprowadzenia zabiegu – skrócenie czasu zabiegu, zmniejszenie ryzyka śródoperacyjnego oraz skrócenie okresu rekonwalescencji i powrotu pacjenta do pełnej ostrości widzenia.

WAŻNE ZAGADNIENIA